15 WRZEŚNIA 2019 – HISTORYCZNA GRA MIEJSKA „RZESZOWSKIM SZLAKIEM KONFEDERATÓW BARSKICH”

W dniu 15 września 2019 roku w niedzielę Rada Osiedla Pobitno i Rzeszowski Dom Kultury zapraszają po raz kolejny mieszkańców Rzeszowa do udziału w historycznej grze miejskiej pod nazwą „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich”.

Początek rajdu zaplanowany jest na godzinę 14.00. W miejscu tego pierwszego etapu usytuowanego przy Kościele Garnizonowym na ul. Reformackiej, uczestnicy wraz z pierwszą pieczęcią otrzymają mapki z zaznaczonymi stanowiskami, które należy odwiedzić. Punktów tych jest 10.

Trasę rajdu można pokonać  idąc pieszo (szacowany czas – ok. 1,5 godz.) lub jadąc rowerem. Jazda rowerem może być jednak utrudniona w okolicach Kopca Konfederatów Barskich.

Ostatnim etapem jest spotkanie uczestników gry  w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno. Kulminacyjnym punktem będzie wspólne wykonanie  „Pieśni Konfederatów Barskich” oraz wręczenie upominków osobom, które jako pierwsze pokonały wyznaczony szlak i mają to potwierdzone kompletem stempli.

 Do zobaczenia na szlaku!

Tegoroczny, tradycyjny już rajd  jest upamiętnieniem 250. rocznicy oblężenia rzeszowskiego zamku oraz potyczki Konfederatów Barskich z Moskalami na Pobitnym. Z tej okazji o  godz. 9.00 w Kościele pw. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica ku czci poległych na polach wsi Pobitno.

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

 

Archiwa